Jeszcze jeden dzień, Mitch Albom

264172-352x500

„Czy straciliście kiedyś kogoś, kogo kochaliście, i pragnęliście jeszcze jednej rozmowy, jednej szansy, by odrobić ten czas, gdy myśleliście, że ta osoba będzie zawsze przy was? Jeśli tak, to wiecie, że możecie przejść przez całe życie, kolekcjonując dni, ale żaden nie dorówna temu, który chcielibyście odzyskać.
A gdybyście go odzyskali?“

Charles „Chich” Benetto stracił wszystko. Rodzinę, pasję i aprobatę ojca. Jednak najbardziej żałuje chwil, które mógł spędzić z matką, a które zaprzepaścił. Dlatego, gdy dociera do niego, jak puste wiedzie życie, wsiada w samochód i rusza do rodzinnego domu, by tam raz na zawsze pożegnać się ze wszystkimi porażkami. Po drodze powoduje jednak wypadek, który okazuje się być początkiem nowej ścieżki. Spaceru, podczas którego towarzyszy mu zmarła matka.
Wyprawa ta to czas nauki. Ostatnia szansa na zadanie pytań, których nie zdążyło się zadać. Na wypowiedzenie słów, które zawsze zdawały się czekać na końcu języka przy codziennej myśli, że jest jeszcze czas.
Charles Benetto ma na to wszystko jeden dzień. I ani chwili dłużej.

„W zwyczajnej chwili można znaleźć coś wyjątkowego“.

Historia Charlesa Benetto to coś więcej niż zwykła opowieść. Składają się na nią zapiski z życia bohatera, przedawnione listy oraz fragmenty dziennika. To osobista historia, w której matczyna miłość objawia się notatką włożoną do plecaka w pierwszy dzień szkoły lub uśmiechem, jaki odstrasza nadchodzącą burzę. Osobista lekcja dla każdego, kto choć raz zaprzepaścił szansę na bycie blisko tych, których kocha.

Jeszcze jeden dzień (2014)
kategoria: literatura współczesna
tłum.: Dominika Lewandowska
wydawnictwo: Znak literanova
liczba stron:217
ocena: 7/10

 Katarzyna Anita Piotrowska

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s