Twoja niezwykła podróż. 100 najpiękniejszych miejsc na świecie

74f0c043383970ef7935f695ebfb3b0aJakiś czas temu bardzo popularne stały się antystresowe kolorowanki dla dorosłych. Już jako dziecko lubiłam malować i rysować, więc taka forma spędzania czasu wydała mi się bardzo obiecująca. Wybrałam książkę Twoja niezwykła podróż. 100 najpiękniejszych miejsc na świecie.

IMG_0059

Kolorowanki to naprawdę fantastyczny sposób na odpoczynek po meczącym dniu. Sami dobieramy barwy i techniki malowania do poszczególnych elementów, tym samym nadając rysunkowi odpowiedni ton i charakter. Możemy wykorzystać kredki, pastele, flamastry, ołówki, długopisy – jednym słowem wszystko, co wpadnie nam w ręce!

IMG_0072IMG_0061

W kolorowance Twoja niezwykła podróż znajdziemy różnorodną gamę przepięknych miejsc, które wydawnictwo Lonely Planet uznało za najbardziej inspirujące destynacje podróżnicze. Zobaczymy Wodospady Iguazú w Brazylii i gigantyczny australijski głaz Urulu. Będziemy mieli okazję pokolorować ptaka kea, występującego w Parku Narodowym Fiordland i indyjskie Tadż Mahal. Bardzo dobrym pomysłem było umieszczenie w książce urozmaiconej formy obrazków: mamy do czynienia z surowymi, prostymi liniami, bajecznymi zawijasami w stylu chińskiego Zakazanego Miasta oraz z delikatną kreską, charakteryzującą góry i lodowce – wszystko to pozwala na rozmaite, całkowicie odmienne zastosowanie kolorów i technik.

IMG_0060IMG_0069

Na końcu książki przygotowano podgląd wszystkich zawartych w niej miejsc wraz z krótkimi opisami. Dowiemy się z nich na przykład o tym, że Bajkał to najgłębsze jezioro na świecie, a muzeum Tate Modern powstało na szkielecie elektrowni z lat 40. XX wieku.

IMG_0064IMG_0071

Dlaczego warto sięgać po kolorowanki? Ponieważ jest to wspaniały sposób nie tylko na poprawę koncentracji, lecz także na wyciszenie się i uwolnienie wewnętrznej kreatywności! Podczas kolorowania nasz mózg odpoczywa, a organizm wchodzi w stan podobny do tego, jaki osiągamy medytując. Tego typu kreatywne sposoby spędzania czasu zmniejszają lęk i stres, uwalniając od negatywnych myśli. Twoja niezwykła podróż to świetny sposób na odpoczynek nie tylko w domu. Równie dobrze sprawdza się na przykład w czasie podróży pociągiem.

IMG_0051

Twoja niezwykła podróż. 100 najpiękniejszych miejsc na świecie. Książka do kolorowania dla każdego (2016)
kategoria: hobby
tłum.: Regina Kołek
liczba stron: 128
ocena: 10/10

Za książkę dziękuję wydawnictwu Sine Qua Non.

Katarzyna Anita Piotrowska

Reklamy